دانش اطلاعاتی

تلفیق خبر دانش اطلاعاتی

انتقاد تحلیلگران نظامی و روزنامه‌نگاران

از مبالغه سرویس‌های امنیتی و دامن زدن به نگرانی‌ها

یوسی یهو‌شواع تحلیل‌گر امور نظامی وای‌نت و عاموس هارئیل تحلیل‌گر روزنامه هاآرتص طی مقالاتی از مبالغه سرویس‌های امنیتی درباره افزایش تنش‌های امنیتی به‌ویژه درباره واقعه بنی باراک و سخنان کوخاوی درباره ناکام کردن 10 عملیات قطعی، ابراز نگرانی کرده و از آن انتقاد نمودند. یهو‌شواع نوشته است: ارتش، شاباک و پلیس برای توجیه اشتبا‌هات خود و اثبات کارآمدیشان، با اطلاعاتشان حالت خفگی به مردم می‌دهند و باعث تحریک ترس مردم می‌شوند. این اظهارات باعث احساس امنیت نمی‌شود بلکه ناامنی و خشم مردمی نسبت به نهادهای امنیتی را افزایش داده و به مثابه هشدارهایی روزانه برای مردم است. 
هارئیل نیز با اشاره به تهدیدهای شاباک درباره حمایت ده‌ها تن از افراد عرب ‌48 از داعش و دستگیری تعدادی در این رابطه و نیز بستن درزهای دیوار حائل در برابر فلسطینی‌ها برای ممانعت از نفوذ آنان، بیانگر این موضوع است که ارتش، بیش از 10 سال است که از این رخنه‌های دیوار حائل آگاه بوده و به خاطر ملاحظات سیاسی داخلی و خارجی، در برابرشان اهمال می‌کرده است.  


 

پیوندها

ستاد خبری : 113

بازرسی و رسیدگی به شکایات : 22844076 - 021

صندوق پستی : 3457-16765 و 1974-16765

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وزارت اطلاعات است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
اگر در محيط زندگی و شغلی خود اسناد طبقه بندی شده و محرمانه دولتی را يافتيد، مراتب را به تلفن 113 ستاد خبری وزارت اطلاعات گزارش دهيد و يا اسناد را به صندوق پستی 113 بيندازيد.