اطلاع رسانی

اخبار و بازتاب هابيشتر

يكشنبه18ارديبهشت1401

بازتاب اخبار منفی رسانه‌ها عليه رژيم صهيونيستی

خبرهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی رژيم صهيونيستی

اخبار اقتصادی
افزایش بی سابقه قیمت مسکن در سرزمین های اشغالی
*آی24نیوز: بانک اسرائیل قیمت‌های بی‌سابقه مسکن در سرزمین های اشغالی را ناشی از کمبود عرضه می‌داند و از دولت می‌خواهد که برای انعطاف‌پذیرتر کردن ساختار عرضه اقدام کند. 
از بین رفتن محصولات صادراتی کشاورزان سرزمین های اشغالی به دلیل جنگ اوکراین
*جروزالم پست: هزاران تن از محصول کشاورزان سرزمین های اشغالی شامل سبزیجات تازه، هویج، کرفس، سیب‌زمینی، تربچه و غیره از بین می‌رود، زیرا صادرات این محصولات به روسیه و اوکراین به دلیل ادامه جنگ متوقف شده است. 
هزینه های هنگفت اقتصادی استقرار نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی در خطوط مرزی
*یدیعوت احارانوت؛ رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی: استقرار گسترده نیروها فقط در طول خط مرزی با کرانه باختری حدود یک میلیارد شیکل برای اسرائیل هزینه در بر خواهد داشت. 
افزایش شدید اجاره بهای مسکن در سرزمین های اشغالی 
*هاآرتص: زندگی در تل‌آویو اکنون بدتر از هر زمان دیگری شده است. این شهر فقط برای افراد ثروتمند است. قیمت اجاره‌بها در کنار بدبینی حریصانه صاحبخانه‌ها به سطحی از ظلم رسیده است. 
اخبار سیاسی
پیش بینی تقابل روسیه با رژیم صهیونیستی در سوریه
*هیل: روسیه بر‌ حفظ آبرو در اوکراین متمرکز شده و هرچیز -از جمله اسرائیل- در این مسیر سر راهش باشد با آن می‌جنگد و رژیم صهیونیستی مجبور است طرف غرب را بگیرد پس به زودی برای زدن ایران در سوریه به مشکل می‌خورد. 
نگرانی از تدوین پیش نویس لایحه جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در عراق
*جروزالم‌ پست: صدر وابسته به ایران در توئیتی خطاب به 1.8 میلیون دنبال‌کننده خود نوشت: بلوک صدر و متحدانش، به زودی پیش‌نویس لایحه‌ای را برای جرم‌انگاری عادی‌سازی و برخورد با رژیم صهیونیستی را اعلام خواهند کرد. 
نگرانی از عملی بودن نابودی رژیم جعلی اسرائیل توسط ایران
*جروزالم پست: هنگامی که در مورد نابودی اسرائیل از سوی ایران صحبتی مطرح میشود می‌گویند جهان هرگز اجازه نخواهد داد که این اتفاق بیفتد‌؛ خب سعی کنید این را به اوکراین بگویید. 
تهدید کلیسای ارتدوکس روسیه به دلیل مواضع ضدصهیونیستی 
*توییتر؛ ترور آلارم(خبرگزاری رژیم صهیونیستی): کلیسای ارتدوکس روسیه، یهودی‌ستیزترین و بدتر از اسلام شیعه است و باید توسط مسیحیان واقعی و قدوسش پاپ فرانسیس متوقف و غیر مسیحی اعلام شود.‌ پاتریارک کریل باید به دلیل نقشش در طوطی‌سازی تبلیغات وحشتناک پوتین محاکمه شود. 
نگرانی صهیونیست ها از هماهنگی راهبردی عربستان در منطقه با چین و روسیه به جای آمریکا
*هاآرتص: مقامات اسرائیل نگرانند سردی روابط آمریکا و عربستان با ایجاد اثر دومینویی منجر به جدایی امریکا از خاورمیانه و ایجاد خلاء قدرت برای ایران شود یا عربستان سطح راهبردی خود را با چین و روسیه هماهنگ کند 
نگرانی از فقدان پشتوانه راهبردی رژیم صهیونیستی 
*میدل ایست مانیتور: در عین حال اسرائیل مشکل بزرگی دارد که هم از خطرات استراتژیک و هم از خطرات تاکتیکی رنج می‌برد و اسرائیل تنها کشوری است که پشتوانه راهبردی ندارد و این مسأله در عمل در مرز با غزه خود را نشان داده، به طوریکه که هیچ پایگاه هوایی در غزه وجود ندارد، اما این منطقه یک تهدید بزرگ برای اسرائیل به وجود آورده است. 
اخبار اجتماعی
قاچاق موادمخدر توسط صهیونیست ها به کشورهای عربی منطقه
*جروزالم پست: یک زن اسرائیلی در دادگاهی در امارات به دلیل داشتن نیم کیلوگرم کوکائین به اعدام محکوم شد. 
سوء استفاده جنسی از دختران بدسرپرست سرزمین های اشغالی در مراکز نگهداری دختران
*کانال ۱۳ تلویزیون عبری: [ویدئو] سوء استفاده جنسی از دختران اسرائیلی که با حکم دادگاه به خاطر شرایط بد خانوادگی به مراکز نگهداری دختران آورده می‌شوند. 
نگرانی نیمی از جامعه صهیونیست ها از احتمال رخ دادن هولوکاست واقعی 
 *اسرائیل هیوم: بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط جنبش پنیما در آستانه روز یادبود هولوکاست، تقریباً نیمی از مردم اسرائیل 47 درصد نگران هستند که هولوکاست دیگری برای یهودیان رخ دهد. 
پنهان ساختن هویت یهودی توسط اتباع آمریکایی ناشی از جو ضداسرائیلی در این کشور
*یدیعوت آحارونوت: از هر 4 یهودی آمریکایی یک نفر هویت خود را پنهان می‌کند. 28 درصد از یهودیان آمریکایی 25 تا 40 ساله می‌گویند که موقعیت ضد اسرائیلی، آنها را مجبور به تجدید نظر در تعهد به اسرائیل کرده است. 
اخبار نظامی اطلاعاتی
اعتراف به پیچیدگی اقدامات اطلاعاتی سایبری حماس علیه رژیم صهیونیستی
*هاآرتص: جاسوسی حماس علیه اسرائیل سطوح جدیدی از پیچیدگی را نشان می‌دهد؛ شرکت سایبری اسراییلی از جاسوسی سایبری توسط حماس که سربازان و افسران پلیس اسرائیلی را هدف قرار داده خبر می‌دهد. 
حمله سایبری حماس به نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی
*جروزالم پست: شبکه پروفایل گربه ماهی حماس در فیسبوک طی چندین ماه گذشته با حساب‌های جعلی عمدتاً جوانان اسرائیلی را که در ارتش اسرائیل و سایر نهادهای امنیتی خدمت می‌کنند یا اسرائیلی‌هایی که در خدمات اضطراری کار می‌کنند، هدف قرار دادند. 
هشدار امنیتی سفارت آمریکا به اتباع این کشور در سرزمین های اشغالی
*توییتر؛ اسرائیل رادار(خبرگزاری رژیم صهیونیستی): سفارت آمریکا در اسرائیل هشدار امنیتی برای آمریکایی‌ها صادر می‌کند، هشدار می‌دهد که محیط امنیتی می‌تواند به سرعت تغییر کند؛ کارمندان دولت ایالات‌متحده و اعضای خانواده از ورود به شهر قدیمی اورشلیم پس از تاریکی هوا منع شدند. تهدید حملات راکتی و خمپاره‌ای برجسته شده است 
تعیین کنندگی حماس در سرزمین های اشغالی برای رژیم صهیونیستی
*اسرائیل هیوم: اسرائیل دیگر معادله بازدارندگی را در دست ندارد و این حماس خواهد بود که نتیجه کارزار بعدی را تعیین می‌کند
هراس نظامیان رژیم صهیونیستی از غافلگیری اطلاعاتی از سوی گروه های فلسطینی
*کانال 12 رژیم صهیونیستی؛ افسر نظامی صهیونیستی در غزه: ما نگران غافلگیری‌های هستیم که گروه‌های فلسطینی برای ما در جنگ‌های آینده آماده کردند هستیم شهروندان رژیم صهیونیستی باید همانگونه که گروه‌های مقاومت فلسطینی می‌دانند باید بدانند که ما پوشش اطلاعاتی خوبی در نوار غزه داریم، اما هر افسری در ارتش رژیم صهیونیستی باید همیشه نگران چیزهایی باشد که نمی‌داند 
اذغان نیروهای اشغالگر قدس به ناتوانی در مقابله با تهدیدات امنیتی
*میدل ایست مانیتور: با افزایش جنگ‌های چریکی و تظاهرات مستمر در مسجد الاقصی، نیروهای اسرائیلی به ناتوانی خود در مقابله با تهدیدات مختلف امنیتی به ویژه در جبهه داخلی فلسطین اذعان می‌کنند. درخواست محافل داخلی اسرائیل برای برخورد شدید با مقاومت فلسطینی در اصل تلاشی برای پاسخ به وحشت اسرائیلی‌هاست 

بيشتر

پیوندها

ستاد خبری : 113

روابط عمومی : 22100

بازرسی و رسیدگی به شکایات : 22844076

صندوق پستی : 3457-16765 و 1974-16765

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به وزارت اطلاعات است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع می باشد.
اگر در محيط زندگی و شغلی خود اسناد طبقه بندی شده و محرمانه دولتی را يافتيد، مراتب را به تلفن 113 ستاد خبری وزارت اطلاعات گزارش دهيد و يا اسناد را به صندوق پستی 113 بيندازيد.